• 0272 215 88 50

Porselen ve Zirkonyum (Protetik Diş Tedavisi)

Takma diş (protez) kişilerin ağız içlerinde çeşitli nedenlere bağlı olarak diş kayıplarının yerine yeni bir dişin konması işlemidir. Gerek estetik açıdan gerekse ağız içi fonksiyonunu devam ettirebilme amacı ile hazırlanan bu uygulama ile diş kayıplarınız tedavi edilmektedir.

Protez kullanan kişiler normal ve sağlıklı dişlere sahip kişilerden daha fazla özen göstermelilerdir. Protez dişler aynı bakımlar ile fırçalanmalı ve gerekli önlemi bu diş tiplerine göstermelisiniz.

Dişeti hastalıkları diş kayıplarına neden olmaktadır. Dişin çürümesi ve bu kavitenin diş sinirlerine kadar ulaşması sonucunda kanal tedavisi uygulanması uygun görülmez ise diş çekimi yapılır. Yapılan diş çekimi de diş kaybı demektir.

Kişilerin çiğneme fonksiyonunu geri kazandırabilmek adına protez çeşitlerinden yararlanılarak yeni bir diş yapılır. Ağız ve çene yapısına uygun yapılacak diş ile kişilerin yaşamsal fonksiyonları yerine getirilir. 3 çeşit protez uygulaması bulunmaktadır. Bunlar sabit, haraketli ve ımplant üstü protezlerdir.

Diş üzerine kaplama yada tamamen takma diş olarak kişinin diş kaybına göre uygulanan yöntemlerdir. Takma dişlerde hijyene daha fazla özen gösterilmelidir. Çünkü ağızda oluşan enfeksiyon, protez altı dokunun tahriş olması proteze büyük zarar verecektir. Uzun vadede sağlıklı dişlere sahip olmak için doktorunuzdan diş bakımınızı nasıl yapmanız gerektiği hakkında detaylı bilgi isteyiniz.