• 0272 215 88 50

Pedodonti ile Çocuklar İçin Özel Muayene


Pedodonti ile Çocuklar İçin Özel Muayene

Çocuk diş hekimliği (Pedodonti) ile çocukların dişçi korkularına ılıman yaklaşan doktorlar,  tedavi sürecini yürütmede uzman kişiler olmaktadır. Süt dişlerinin, travma, çürük ve farklı faktörlerden dolayı dişlerinde oluşan sorunları gidermede uzman olan cerrahlar, çocuklar için özel muayene koşullarını oluşturur ve gerekli tedavi için çocukların psikolojik olarak rahatlamasını sağlarlar.

Süt dişleri toplamı 20 adettir. Ve ilk diş çıkarma döneminden itibaren ebeveynlerin çocuklarının dişlerini büyük hassasiyetle takip etmeli ve beslenmelerini sağlayıcı dişlerin oluşabilecek sorunlarını iyi gözlemlemelidir.

Bebeklerde Diş Çıkma Dönemi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koruyucu Diş Hekimliği Uygulamaları ile çocuklarınızın çürüksüz bir diş geleceği için, yapısını gözlem ve takipte kalarak, ileride oluşabilecek sorunlarını önüne geçmeye dair yapılan çalışmaların bütünüdür.

Özellikle emzirme döneminde karşılaşılabilecek bazı faktörler, gelecekte çocukların çeşitli diş hastalıklarına yol açabileceğini unutmamak gereklidir. Erken tanı ve tedavi süreci ile bu sorunlar ortadan kaldırılmalı ve gelecekte kalıtsal diş problemleri engellenmelidir.

İlk Diş ve Ardından Uygulanması Gereken Önlemler

·         Bebeğinizi Emzirerek Uyutmamaya Özen Gösteriniz.

·         Emzirme Sonrası Islak bir Bez İle Bebeğinizin Dişlerine Zarar Vermeden Temizleyiniz.

·         Ballı veya Şekerli Süt İçirerek Uyutmayınız. Bal ve Süt Bebeğin Dişlerine Temizlenmediği Sürece Zara Verebilir.

·         Biberonun Sıcaklığını Ölçmek Amacı ile Kesinlikle Kendi Ağzınıza Sokmayın, Bileğinize Damlatın.

·         Aşırıya Kaçarak Biberona Meyve Suyu Koymak Bebeğinizin Dişlerine Zarar Verir.

·         Bebeğiniz 1 Yaşına Geldiğinde Biberonu Bırakınız, Gıda Ve Bardak Yolu İle Tüketimini Sağlayınız.

·         Biberonların Isırılması Tüm Bebeklerde Görülür, Ancak Isırdığı Parçayı Yutma veya Diş Aralığında Kalma İhtimalini Her Daim Gözlemleyiniz.

·         Bebeğinizin Dişlerini Yumuşak Başlıklı Diş Fırçası ve Su Yolu İle Belirli Aralıklarda Temizleyiniz.

Bebeklerde genetik olarak diş hastalığı bulunmuyor ise bu uygulamaları dikkatlice gerçekleştirin, genetik faktörlerden diş eti kanaması, travma, çürük gibi rahatsızlıklar baş gösterir ise de Pedodonti servisine başvurunuz ve çocuk diş hekimliğinden destek alarak, kalıtsal diş hastalıkların çözümlenmesini sağlayınız.

Çocuk Diş Hekimleri bebek ve çocukların dişçi korkularını yenmede oldukça profesyonel şekilde yaklaşarak, onların bu korkularını yenmelerine yardımcı olurlar. Gerek muayene de bulunan çocuklar için dizayn edilmiş renler ve oyuncaklar, gerek doktorun sempatik ve güler yüzlü oluşu, çocuğunuzun diş doktoru korkusunu yenecektir.

 
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR

Burak Gemici

Güleryüzlü personeli, uzman kadrosu ve temiz olmasından dolayı harika bir yer.

Hakan Balyemez

Merhaba, daha önce Vefa Ağız ve Diş Sağlığı kliniğinde muayene oldum. Güleryüzlü personeli ile herşey harikaydı.