• 0272 215 88 50

Lazerli Diş Tedavisi Nedir? Avantajları Nelerdir?


Teknolojinin gelişmesiyle birlikte tüm sağlık alanları da oldukça büyük ilerlemeler kat etti. Gelişen tıp ve teknoloji ile ağız ve diş sağlığı bakımını da oldukça kesin çözümlere ulaştırabilirsiniz.

Diş operasyonları yani cerrahi müdahaleler, lazerli tedavi yöntemi ile kanamasız olarak meydana getirilir. Ufak operasyonlara anestezi dahi gerektirmeyen lazerli tedavi, hastanın iyileşme sürecini de büyük ölçüde kısaltır.

Daha çok diş beyazlatma işlemi için kişiler lazerli tedavi yöntemini tercih etmektedir. Zamandan tasarruf sağladığı için oluşan seanslarda kısa sürmektedir. En büyük avantajlarından birisi ise kanama ve benzeri faktörlerin oluşmaması ile birlikte enfeksiyon riskinin yok olmasıdır.

Zamandan Tasarruf Sağlar

Diğer bir sık kullanım alanı ise lazerli ımplanttır. Implant uygulamalarında diş etine ulaşmak için kesi veya dikiş gerekebilir. Ancak lazerli ımplant için bu söz konusu değildir. Bu nedenle de pratik ve kanamasız bir operasyon gerçekleşmiş olur. Hem hasta hem de hekim bu uygulamadan başarı elde eder.

Diş hassasiyeti yaşayan kişiler içinde lazer tedavisi uygulanabilmektedir. Lazer ışını ile dentin kanalları kapatılarak meydana gelen hassasiyet ortadan kaldırılır. Ayrıca diş etlerinde meydana gelen mor lekeler (pigmentasyon) peeling uygulaması ile sadece birkaç seans da yok edilir.

Ağrısız, Kanamasız, Dikişsiz Operasyonlarda Olumlu Sonuç

Her bakımdan iyileşme sürecini doğrudan kısaltan lazer yöntemi, pembe estetik içinde kullanılır. Diş eti kesimi veya şekillendirilmesi için ve daha güzel gülümseyişler için kişilerin vazgeçilmez operasyonları arasındadır. Doku iyileşmesi hızlandırılır ve hayat fonksiyonlarında kısa tedavi süreci ile olumlu etki yaratır.

Diş taşı temizliği ve diş eti tedavisinde derin diş eti dezenfeksiyonunu yok ederek, iyileşmeyi hızlandırır. Apseli ve enfeksiyonlu diş etlerinin tedavisinde büyük sonuç veren lazerli tedavi yöntemi sayesinde uzun süre antibiyotik kullanımı engellenebilmektedir.

Şişlik ve ağrı gibi komplikasyonların görülmediği lazerli diş tedavisi cerrahi operasyonların gerekli tüm aşamalarında kullanılabilmektedir. Hem hasta için çabuk iyileşme ve olumsuz etkiler yok edilirken, kısa tutulan seanslar ile de daha net sonuçlar doğurması elde edilir.

Dikişsiz ve kanamasız tüm operasyonlarda hekimlerin tercihine bağlı şekilde lazerli tedavi yöntemi yapılabilmektedir.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR