• 0272 215 88 50

Lazerle Diş Beyazlatma Tedavisi


Dişlerimizin her zaman beyaz ve lekesiz olması gülüşümüzü güzelleştirir. Ancak dişlerinize ne kadar iyi bakarsanız bakın, kronik olarak sarımsı dişlere sahip olabilirsiniz. Bunun için de gelişen tıp ve formüller ile dişlerin kusursuz bir beyazlamaya sahip olmasını denemelisiniz.

Lazerle diş beyazlatma yöntemi en sık tercih edilen yöntemdir. Sadece birkaç seans da  bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda dişlerdeki hassasiyet nedeni ile bir çok kişi gerekli bakımı yaptırmaktan endişe eder ve çekinir. Oysa diş hassasiyetleri de göz önüne alınarak kişiye uygulanabilen pek çok yöntem bulunmaktadır.

Harika Gülüşler İçin Lazerle Diş Beyazlatma Tedavisi

Çay, kahve, sigara, şeker gibi birçok besin dişlerimizi sarartabilir. Bu durum sürekli bakımı gerçekleşmediğinde ise kalıtsal olarak izlenir. Dolayısıyla dişte zamanla belirgin lekeler oluşur. Bu durumda şüphesiz ki gülüşü etkiler ve olumsuzluk doğurur.

5 çeşit diş beyazlatma yöntemi vardır. Ancak en sık tercih edileni lazerle diş beyazlatma yöntemidir. Hem daha kısa sürede beyaz dişlere sahip olmak hemde çeşitli komplikasyonları sıfıra indirmek için lazerli yöntemi tercih edebilirsiniz.

Mine yüzeylerine uygulanan bu metot ile dişleriniz uzun süre beyaz kalacaktır. Ancak aşırı çay, kahve sigara gibi tüketimlere maruz kalmak ve gerekli bakımını yapmamak diş beyazlığının ömrünü kısaltacaktır.

Kalıcı Beyazlık ve Lekesiz Dişler

Kalıcı bir beyazlık için ise sene de en az 2 kez bu seansı uygulatmanız tavsiye edilmektedir. Dişlerin beyazlatma çeşitlerinden bahsedecek olursak, tek diş beyazlatma dediğimiz yöntem genellikle kanal tedavisi uygulanan dişe yapılabilmektedir. Tek dişe gereken dolgu ve jel uygulanarak tek diş beyazlatma işlemi gerçekleştirilir. Diğer bir yöntem ise kombine, yani biyolojik diş beyazlatmadır.

Özellikle dişlerinde hassasiyet bulunan kişilere uygulanabilmektedir. Diş beyazlatma işlemi ile birlikte diğer yandan diş minesini iyileştirme yöntemlerinden birisidir. Bu yöntem ile oluşan hassasiyet giderilir ve sağlıklı gülüşler elde edilir.Ayrıca ev tipi ve ofis tipi ile adlandırılan diş beyazlatma yöntemleri de tercih edilebilmektedir. Sizin diş yapınıza uygulanacak yöntemi hekim tarafından önerilmesi ve karar verilmesi gereklidir. Bunun için kliniğimize başvurabilirsiniz.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR

Burak Bayram

Merhaba, bu işlem %100 beyazlatma sağlar mı?

Burcu Tarhan

Merhaba, bu yöntem herkese uygulanabiliyor mu acaba?

Esra Kabadayı

Merhaba, lazer ile diş beyazlatma ücreti nedir?

Emine

Gerçekten işlerini harika yapan bir diş kliniği, son derece güvenli, profesyonel ve kaliteli bir klinik tavsiye ediyorum gitmenizi.

Vedat

Merhaba, lazerle beyazlatma sonrasında ne kadar sürede tekrardan sararmalar meydana geliyor?

Hacer

Merhaba, lazerle beyazlatma sonrasında ek olarak farklı yöntemler kullanılıyor mu? Yani beyazlığın uzun süre kalabilmesi için.

Burcu

Merhaba, makalenizi okudum gerçekten açıklayıcı olmuş ancak aklıma takılan bir kaç soru var. Diş beyazlatma için yaş faktörleri var mı? Yani belli bir yaş aralığına mı uygulanabiliyor yoksa her yaş grubuna uygulanıyor mu? Ağrı ve acı hissediyor muyuz?