• 0272 215 88 50

Diş hekimliği lazerli tedavi yöntemleri ile dokuların parçalanmasında sıklıkla kullanılmaktadır. Lazer, elektromanyetik ışıkların yükseltici ile üretilen yoğun ışıkların doğrusal olarak haraket etmesini sağlayan bir ışındır. Bu yoğun enerji diş içindeki dokuları yumuşatarak ve su moleküllerini buharlaştırarak dokuların parçalanmasını sağlar.

Lazerli diş tedavilerinin en büyük avantajı kanamasız tedavi etmesidir. Tüm cerrahi müdahaleler kanamasız olarak yapılabilmektedir. Ayrıca ufak operasyonlarda anestezi gerektirmeyen bir uygulama yöntemidir. Operasyon süresi ve iyileşme dönemi daha kısa süre sürmektedir.

Afyonkarahisar Lazer Tedavi Hizmetleri

Afyon Lazer Diş Tedavi Hizmetleri ile dişleriniz bembeyaz görünüme kavuşsun ister misiniz ?

Enfeksiyon riskini tamamen ortadan kaldıran lazerli tedavi yöntemi ile operasyon süresi kısalır, ayrıca iyileşme dönemi de diğer uygulamalara göre kat kat kısa sürmektedir.

Sıklıkla ımplant tedavilerinde kullanılan bir yöntemdir. Implant uygulamasında diş etini açmak için lazer tedavisi tercih edilebilir. Böylece kesi atılmaz ve kanama yaşanmaz.

Diğer bir uygulama alanı diş eti çekilmeleridir. Diş eti çekilmelerinde flüor tatbiki ve özel diş macunlarının kullanımı yanı sıra bir de lazerle tedavi yapılabilmektedir. Lazer ışınları ile dentin tabakası kapatılabilir. Sıklıkla diş hassasiyeti yaşayan kişiler tarafından büyük tedavi edici bir özelliğe sahiptir. Periyotik olarak uygulanan lazerle diş eti çekilmesi tedavisi vefadiş polikliniğinde hizmet vermektedir.

Diş etlerinde pigment artmasına bağlı olarak oluşan hiperpigmentasyonlar klasik yöntemlerde anestezi altında bistüri ile peeling yapılarak 3-4 seansta tedavi edilebilir. Lazer ile yapılan pigmentasyon tedavilerinde anesteziye ya gerek kalmaz ya da çok az kullanılır. Tedavi sonrası ağrı hissedilmez.

Diş eti tedavisi ve diş taşı temizliğinde lazer kullanımı, oluşan derin diş eti ceplerinin dezenfeksiyonu ve iyileştirilmesinde avantaj sağlar.

Lazer ışını kanamayı azaltması ve dokuya az hasar vermesi dolayısıyla cerrahi operasyonların çeşitli aşamalarında kullanılır. Lazer desteği alınan cerrahi işlemler sonrası şişlik, morarma, ağrı gibi komplikasyonlar görülmez.

Kemik gibi sert dokuların ve geniş yüzeylerin cerrahisinde lazerin diğer yöntemler ile birlikte kullanılması gerekir. Ancak yumuşak doku lezyonlarının çıkarılması, dil, yanak ve dudak bağlarının, diş etinin kanamasız ve dikişsiz biçimde kesilmesi, biyopsi alınması gibi cerrahi işlemlerde tercih edilebilir.