• 0272 215 88 50

İyi Bir Bakımla İmplantları Ömür Boyu Kullanmak Mümkündür


İmplant uygulaması diş kayıplarında en etkili ve güvenli uygulamalardan biridir. Vida şeklinde olan yapay bir diş kökünün çene kemiğine yerleştirilmesiyle oluşan tedavide kişiler doğal dişlerine en yakın olan dişe sahip olmuş olurlar. İmplantlar rahat bir kullanım ve görünüm açısından doğal dişlere en yakın olan tedavi materyalleridir. Doğru bir bakımla İmplantları ömür boyu güven içinde kullanmak mümkün olmaktadır.

İmplant Uygulaması Sonrasındaki İlk Zamanlar

İmplant tedavilerinden sonraki iki gün oldukça önemlidir. Bu süre zarfında ağızın içinde basınç oluşturabilecek hareketlerden kaçınılmalıdır. Uygulama sonrasındaki ilk gün ağız çalkalama ve gargara yapılmamalıdır. Yine benzer şekilde oflama/üfleme benzeri söylemlerden de uzak durmak gereklidir. Tedavi sonrasındaki birkaç ay içinde tüketilen gıdalara dikkat etmekte fayda vardır. Çünkü bu süre zarfında çene kemiği ile İmplant kaynaşmaktadır. Çok sıcak veya soğuk olmamakla beraber hafif gıdaları tüketmekte yarar vardır. Çünkü bu tarz beslenme İmplantın kaynaşma sürecini olumsuz etkilemez.

Tedavi Sonrasında Ağız Hijyenine Çok Daha Fazla Özen Gösterilmelidir

İmplant sonrasında ağız içi hijyene her zaman olduğundan çok daha fazla dikkat edilmelidir. Doğru bir ağız içi bakımıyla implantları ömür boyu kullanmak mümkündür. İmplant uygulaması yapılan kişiler ara yüz fırçası kullanmalıdırlar. Ayrıca gövde temizlikleri de en iyi olarak diş ipiyle yapılır. İmplant üzerindeki protez takılıp çıkarılabilen yani hareketli protezse İmplantın çevresi diş fırçası ve diş ipiyle temizlenmelidir. Ağız içi hijyeninde en genel haliyle bu durumlara dikkat etmek implantları çok uzun yıllar kullanma olanağı sunar.

İmplant tedavisinden sonraki ilk gün ve diğer günler için gerekli olan kurallara dikkatle uyulmalıdır. Uzman hekimin önerdiği kurallara dikkat edilmeli aynı zamanda hekimin verdiği ilaçlar varsa bu ilaçlar hekimin önerdiği şekilde kullanılmalıdır. İmplant tedavisinden sonraki ilk iki günün çok önemli olduğu unutulmamalı, bu süre boyunca yapılması uygun olmayan davranışlardan kaçınılmalıdır. İmplant kullanırken en önemli konulardan birinin hijyen olduğu akıldan çıkarılmamalıdır. İmplant doğal dişe en yakın olan uygulamadır. Hastaya sağladığı pek çok avantajla oldukça sık tercih edilen bir yöntemdir. Bu güvenilir yapay dişleri doğru bir bakım sayesinde âdeta doğal bir diş gibi uzun yıllar kullanmak mümkün olur.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR

Hasan

Bende implant yaptırdım uzun sürelerde geçti. İmplantınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız diş bakımını ihmal etmemeniz gerekiyor.