• 0272 215 88 50

İmplantoloji Nedir ve Tedavisinin Önemi Nedir ?


İmplantoloji, implant diş tedavisi yapan diş hekimliğinin kollarından biridir. İmplant eksik dişlerin yerine koyulması yöntemlerinden biridir. İmplant, diş eksiği olan bölgeye diş kemiği içerisine yerleştirilen titanyumdan yapılmış bir vidadır. Bu vida diş köküne biyolojik olarak kaynadıktan sonra üzerine porselen diş yapılır. Görüntü ve çiğneme özellikleri ile gerçek dişlere en yakın protez tedavi şekli olan implant dişlerin birçok avantajları vardır.

En büyük avantajı tek diş veya birden fazla diş olarak yapıldığında diğer sağlam dişlere kesinlikle zarar vermeyen bir tedavi şeklidir. İmplant üzerine sabit protez yapılabildiği gibi takılıp çıkartılabilen hareketli protezlerde yapılabilir. İmplant tedavisi genel sağlık durumu iyi olan herkese uygulanabilecek bir tedavidir. Ancak kemik gelişimi henüz tamamlanmamış çocuklara, diş kemiği sağlıksız veya çok sert ya da yumuşak olan kişilere yapılamaz.

İmplant Tedavisinin Önemi Nedir?

İmplant diş, rahat, sağlam, estetik, kullanımı kolay ve hasta için en kabul edilebilir tedavi şeklidir. Doğru bir şekilde uygulanan implant dişler hastanın kendi dişleri ile ayırt edilemeyecek kadar doğal ve estetik bir görünüme sahiptir. İmplant dişlerin en büyük avantajı diğer dişlere dokunulmamasıdır. Eksik dişlerin yerine yapılan implant dişler kesinlikle komşu dişlere zarar vermez. Çok uzun ömürlü olması implant dişlerin faydalarından biridir. İmplantoloji uzmanı bir diş hekimi tarafından doğru şekilde yapılan implant dişler çok uzun yıllar sağlıklı ve estetik bir şekilde kullanılabilir.

İmplant Tedavisi Nerede Yapılmalıdır ?

İmplant tedavisi multidisipliner bir çalışma ile yapılması gerekir. Bu çalışma için implantları çene kemiğine yerleştirecek bir çene cerrahı, implant üzerine yerleştirilecek protez için protez uzmanı diş hekimi, tedavi sonrası diş eti ile diş uyumunu takip edecek diş eti uzmanı hekim birlikte çalışması gerekir. Bu nedenle implant tedavisi tam teşekküllü bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde yapılması gerekir. Tüm hekimlerin koordineli bir çalışma prensibi ile implant tedavisini gerçekleştirmesi gerekir. En iyi implant diş tedavisi hizmetini bizden alabilirsiniz. Alanında uzman hekimlerimiz ve hijyenik merkezimiz ile İmplantoloji alanında kusursuz hizmet sunuyoruz. Sağlıklı ve estetik implant tedavisi ile hizmetinizdeyiz.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR