• 0272 215 88 50

Estetik diş hekimliği, kişinin ağız ve diş bölgesinin hasar, travmaya bağlı gelişen komplikasyonlarının yeniden iyileştirilmesi ve görünümünün düzeltilmesi amacı ile hizmet sunan bir diş hekimliği dalıdır.

Sağlık ve estetiğin bir arada bulunduğu estetik diş hekimliğinde, sıklıkla yeniden harika bir gülüş tasarlanmaktadır.

Sağlık ve doğallığı bir arada kullanmak adına, yeniden bir tasarım sunan estetik diş hekimliğinde, Ağız ve diş yapınızın deforme olmasını, gülüşünüzü sakınmanız, yeme içmede yaşanan zorluklar ve daha pek çok sorun ortadan kaldırılmaktadır.

Kişinin özgüveninin büyük bir parçası olan gülüş, sadece ufak dokunuşlarla yeniden hayat bulabilir. Dişlerin çarpık dizilimi, dişlerin renk uyumsuzluğu, sararması, kırıklıklar, ön dişlerin uzunluğu, alt çene uzunluğu gibi estetik diş hekimliğinin yüz bölgenizde rahatsız olduğunuz tüm yerlere dokunmasına izin verin.

Estetik diş hekimliği hastalarına öncelikle psikolojik olarak yaklaşmaktadır. Hastanın durumunu ve ne istediğini iyice anlamalı, ona çeşitli seçenekler sunabilmelidir. Beklentilerini çok iyi derecede anlayan doktorunuz ile yapacağınız uygulamalar size olağan üstü tasarımlar çıkartacaktır.

Hastanın beklentisi üzerine yoğunlaşan estetik diş hekimi, bu beklenti dahilin de çeşitli çalışmalar yapar. Daha güzel bir gülüş adına bilgisayar ortamında tasarımlar çıkartır ve sizlere sunar. İdeal görünüm adına tüm uygulamaları da en sağlıklı şekilde planlar ve beklenen sonucun daha da güzelini size sunmak adına çalışmalarına başlar.

Bunun için detaylı bir yüz incelemesi yapan estetik diş hekimliği, ağız, yanak, burun ve göz gibi yüzünüzün tüm bölgelerini ayrı ayrı incelemeye alır. Orantılarını, birbiri ile etkileşimini, açılarını hesaplar. Sadece ağız içi bir tasarımdan ziyade yüzünüze yeni bir tebessüm planı hazırlar.

Burada bilinmesi gereken en önemli kriter ise hastanın tam olarak ne istediğini çok iyi anlayabilmektir. Uygulanacak tüm teknik ve materyallere estetik diş hekiminiz karar verecek ve operasyon için sizi hazırlayacaktır.

Estetik diş hekimliğinde ağız, dişler, dudaklar, çene ve gülüş senkronize edilerek tasarlanır, Tedavi edilir ve mükemmel sonuçlar elde edilir. Harika gülüşler için estetik diş hekimliğine uğramanız tavsiye edilir.