• 0272 215 88 50

Diş Lekeleri Sizi Rahatsız Mı Ediyor?


Dişleriniz görünüm olarak en önemli yerler arasındadır. Bir ortama girdiğiniz zaman ilk olarak dikkat çeken bölge istisnasız dişlerinizdir. Bu nedenle diş sağlığınız, dişlerinizde oluşan lekelere dikkat etmenizde fayda vardır.

Bu lekelerin kalıcı olması psikolojik açıdan da sizleri rahatsız ederek özgüveninizin eksik olmasına olanak sağlamaktadır. Bu gibi durumları önlemek ve lekelerden kurtulmak için düzenli olarak diş sağlığınızı koruyarak 6 ayda bir mutlaka dişlerinizi kontrole gitmeniz gerekir. Sürekli olarak düzenli kontrol ettirmiş olduğunuz zaman oluşabilecek her türlü hastalıklara karşıda önlem almış olursunuz.

Diş lekelerinin oluşmasını önlemek için öncelikle leke oluşumuna sebep olan sigara gibi ürünleri bırakmanızda fayda vardır. Sigara lekelerin zamanla oluşmasına sebep olur ve kalıcı izler bırakır. Sürekli olarak çay ve kahve içmenizde dişlerinizde lekeler oluşmasına sebep olmaktadır. Zamanla probleme yol açan bu sorunlardan kökten kurtulmak için bizden destek alarak lekesiz güne başlayabilirsiniz.

Diş Lekelerinin Oluşum Nedenleri Nelerdir?

Diş lekelerinin birçok oluşum nedenleri vardır ve bu oluşum nedenleri arasında şunlar yer almaktadır;

·         Yemek ve tatlı gibi ürünler tükettikten sonra dişlerinizi düzenli olarak fırçalamadığınız zaman plak oluşumlarına sebebiyet verilebilir. Bu süreklilik arz ettiği zamanda leke oluşumları artarak devam eder. Dişlerinizi yemeklerden ve özellikle tatlı yedikten sonra düzenli olarak fırçalamaya özen gösteriniz.

·         Çay, kahve, sos gibi gıdalar renklendirici özelliği taşımasından dolayı dişlerinizde leke olmasına olanak sağlar. Mümkün olduğunca bu yiyecek ve içeceklerden daha az tüketmeye çalışın.

·         Kırmızı şarapta oldukça yoğun bir renk olmasından dolayı sürekli olarak tüketmiş olduğunuz zaman dişlerinizde lekeler oluşmaktadır.

·         Gazlı içeceklerde asit olmasından dolayı dişlerinizde leke oluşmasına sebep olabilir.

Dişlerinizi günde en az 2 defa fırçalamanızda fayda vardır.

Dişlerinizde Ki Lekelerden Kurtulabilirsiniz

Profesyonel ekibimiz ile daha sağlıklı gülüşler ve lekesiz yarınlar için direkt olarak bizimle iletişime geçerek leke tedavisi olarak sağlıklı dişlere kavuşabilirsiniz. Dişleriniz ve diş sağlığınız sizin için her şeyden çok daha önemlidir. Bu nedenle dişlerinizde olması gereken rutin bakım ve hassas koruma ile problem yaratan her şeyden uzaklaşabilirsiniz.  Diş lekeleri sorunları için hemen tıklayarak randevu oluşturabilirsiniz.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR

Hakan Gürsoy

Vefa Diş, gerçekten çok kaliteli, profesyonel bir klinik. Defalarca kendilerinde muayene oldum hep memnun kaldım.

Buğra Taşkınpınar

Merhaba, diş lekelerini temizleme hizmeti veriyor musunuz?

Burak Turna

İş, işten geçmeden önlem almak oldukça önemli. Sürekli dişler fırçalanır, gargara yapılır ve leke yapacak sigara, kahve gibi içeceklerin tüketimi azaltılırsa bunun gibi sorunlar çıkmaz. Makaleniz gerçekten yararlı olmuş emeğinizden dolayı teşekkür ederim iyi günler.

Gamze Kalan

Diş lekeleri kimleri rahatsız etmez ki. Sürekli fırçalamama rağmen ister istemez diş lekesi oluşuyor bunların önüne nasıl geçebilirim?

Birsen

Benide çok fazla rahatsız eden bir durum bu diş lekeleri. Kurtulmak için bir çok yöntem denedim ama işe yaramadı sanırım uzmandan destek almak en doğrusu.

Ceren Malazgirt

İçerikler gerçekten bilgilendirici. Diş lekeleri insanın siniri bozan, motivasyonunu ve özgüvenini düşüren bir durum ayrıca diş sağlığı açısından da oldukça sakıncalı.

Gamze Bakar

Merhaba, leke tedavisinde acı, ağrı ve sızı oluyor mu acaba?

Ebru Kayacı

Bende de diş lekeleri mevcuttu Vefa Diş Kliniği sayesinde kurtuldum, mutluyum.

Hasan

Diş lekeleri maalesef doğal yöntemlerle bir yere kadar beyazlatılabiliyor. Eğer gerçekten bir beyazlık istiyorsanız mutlaka diş kliniğinden randevu almanız gerekiyor.

Murat

Benimde sigara ve kafein kullanımına bağlı olarak dişlerimde sararmalar oldu. Diş beyazlatma yaptırsam kesin çözüm olur mu?