• 0272 215 88 50

Diş Estetiği Nedir? Hangi Uygulamalar Yapılır?


Günümüz de kişisel bakımın ilk kuralı ağız ve diş sağlıdır. Sağlıklı dişlerin yapısı, gülümsemenize renk katar. Toplumda oldukça ilerleme kaydeden ağız ve diş sağlığı için birçok merkez bulunmaktadır.

Kişiler diş bakımlarını ne kadar önemserler ise o kadar sağlıklı beslenebilirler. Gelişen tıp ile birlikte dişleriniz için yapılacak birçok uygulama mevcut. Diş sararmasına, diş beyazlatma işlemi, çürük diş için dolgu tedavisi veya implant bunlardan birkaçıdır.

Estetik diş hekimliği ise sizin için tasarlanmış diş yapısını uygulamadır. Örneğin ön dişleriniz birbirinin üstünde duruyor ise, ya da tüm dişlerinizin sıralaması yamuk veya kayma biçiminde ise diş estetiği tedavisi ile harika dişlere sahip olabilirsiniz.

Estetik Gülüşlere Sahip Olun

Natürel bir görüntü için Diş estetiği oldukça önemlidir. Peltek konuşmanızın sebebi de diş yapısının bozukluğundan kaynaklanır. Diş eti şekillendirme aşaması, Vefa ağız ve diş sağlığı merkezimizce uygulanmaktadır.

Diş şekillendirme için diş yapınız çeşitli testlerden geçirilir, size önerilen diş yapısı oluşturulur ve belli aşamalar sonucunda harika dişlere sahip olursunuz. Diş beyazlatma, implant, porselen laminat vener, gibi uygulamalar ile yüz şekli, dudak yapısı, diz dizilimi ve ten rengi gibi önemli hususlar göz önüne alınarak estetik diş tedavisi uygulanır.

Sağlıklı ve parlak gülüşler için estetik diş hekimliğine başvurmanız önerilir. Yapılacak operasyonlar diş biçimine göre zamanlanmaktadır. Doktorlarımız süreyi ellerinden geldiğince minimuma indirmeye ve size uygun diş yapısını oluşturmaya gayret gösterirler.

Estetik Uygulamaları ve Sonuçları

Vefa Ağız ve Diş sağlığı polikliniği ile çene cerrahisi bölümümüz de de çene yapınız hakkında muayene olabilir. Şikâyetçi olduğunuz çene yapısının iyileştirilmesi hakkında uzman doktorlarımızdan destek alabilirsiniz.

Diş Estetiği uygulamaları genellikle ağız ve diş yapısı kontrolleri sonucunda bağlı olarak değişiklik gösterir. Diş eti şekillendirmesi, Kompozit Bonding uygulaması, Diş beyazlatma, Inlay-Onlay Restorasyon, ve porselen laminat uygulamalarından hekimin uygun gördüğü sıralama ve alan göz önüne alarak tedavi gerçekleşir.

Estetik diş operasyonu ile daha düzgün dizilime sahip diş ve diş etleri, doğal beyazlık ve tüm diş sorunları tedavi edilerek harika dişlere sahip olabilirsiniz.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR

Hasan Turhan

Merhaba, diş estetiği ücreti nedir acaba?

Gamze Sulak

Merhaba, diş estetiği yaptırdığımız zaman herhangibi bir acı hisseder miyiz?