• 0272 215 88 50

Vefadiş polikliniği uzman doktorlarının, ağız, diş ve çene ana bilim dalında hastalarının tüm tanı ve tedavisin de disiplin ve koordine olarak hizmet sağlamaktadır. Ağız, yüz ve çene bölgelerinde yumuşak ve sert dokuların cerrahi operasyonları yapılmaktadır.

Doğuştan yada daha sonra meydana gelen travmalara bağlı fonksiyonel bozuklukların tedavi edilmesi, fonetik ve estetik uygulamalar ile kişilerin cerrahi operasyonları uzmanlarca gerçekleştirilir. Çene cerrahları vefadiş polikliniğinde hem medikal olarak hem de cerrahi olarak hastalarını tedavi etmektedirler. Yaralanma, deforme ve doğuştan oluşan ağız, diş ve çene problemlerinde cerrahi işlem yada estetik uygulamaları gerçekleştirilmektedir.

Afyon Çene Cerrahisi Uygulamaları

  • Gömülü olan 20 yaş dişlerin çekilmesi

  • Çenede meydana gelen kırık yada çıkıkların tespiti ve tedavisi

  • Çene kemiğine yapışık durumda olan dişler veya diş köklerinin tedavi edilmesi

  • Kist, tümör ve kemik apselerinin tedavi edilmesi

  • Diş eti, yumuşak doku ve diş köklerinin onarımı

  • Çene kemiklerine yerleştirilen ımplantların onarılması

  • Nevralji, yüz felci ve çene eklem, kaslarının tedavisi

  • Olumsuz kanal tedavi uygulamalarında, dişin kurtarılması için uygulanan diş kök ucu ameliyatı

  • Ortodontik tedaviyi tamamlama üzere, çene yüz estetiği uygulamasının gerçekleştirilmesi

 

Ağız, diş ve çene cerrahisi, yanak, damak, dudak gibi yumuşak veya sert dokuların uğradığı zararlarda patoloji olarak tedavilerin gerçekleştiği bir bilim dalıdır. Diş hekimliğinin bir dalı olan çene cerrahisinde genel olarak çene ve bölgesi üzerine tanı ve tedavi uygulamaları yapılmaktadır. Ayrıca diş çekimi, gömülü diş tedavisi, çene ve çevresel dokularda meydana gelen kist ve tümörler, protetik ve estetik cerrahi işlemleri, çene ve yüz bölgesinde meydana gelen ağrı tanı ve tedavisi, eklem bozukluğu problemleri çene cerrahisi tarafından tedavi edilmektedir.

Çene cerrahisi bölümünde, çene kayması, kırık yada çıkıklıkların tanısı konularak tedavi edilebilmektedir. Ayrıca 20 yaş dişlerinin gömülü olmasında da yine çene cerrahına muayene olabilirsiniz.

Çene ve ağız içinde oluşan fonksiyonel bozukluklar, yeme içmede zorluk, yutkunma da problem gibi sorunlar da çene cerrahına başvurmalısınız. Ağız içinde oluşan bu potansiyel sorunların daha büyük evrelere ulaşmaması adına erken tanı ve tedavi gerçekleştirilmelidir.

Tükürük bezi hastalıklarında tıbbi veya cerrahi olarak da çene cerrahına muayene olmalısınız. Ayrıca kanser ve benzeri tedavilerde meydana gelen kemik nekrozların tedavileri de çene cerrahları tarafından yapılmaktadır.