• 0272 215 88 50

Çarpık Diş Tedavisi-Telsiz Invisalign


Ağız ve diş yapısında önemli tedaviler ile büyük gelişmeler elde edilmektedir. Örneğin yamuk ve çarpık dişler genellikle ortodonti yani tel tedavisi ile düzeltilmekteydi. Ancak estetik görünüm açısından kişiler bu tedavi yöntemini kullanmaktan her zaman çekinirlerdi.

Ancak şimdi Invisalign tedavi ile çarpık dişlerinize elveda diyebilirsiniz.

Invisalign Tedavi Nedir?

Bir ortodonti tedavisi olan ınvisalign tamamen estetiklik adına formüle edilmiştir. Dişlerinize uygun olarak hazırlanan ınvisalign, şeffaf plakalardır. Telsiz ve şeffaf olması neeniyle son yılların en gözde çarpık diş tedavi yöntemidir.

15 günlük olarak hazırlanan bu plaklar 0,05 mm hareket sistemine sahiptir. Bu sayede istenilen pozisyona göre dişlerin hareket etmesi sağlanılır.

Invisalign Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tedavinin amacı kesinlikle hastaların diş teli rahatsızlığından kurtulmaları ve daha özgüvenli şekilde diş yamukluklarının kazanılmasını sağlamaktır. Ağız ve diş yapınızdan alınan ölçü ile 3 boyutlu tarama sistemi (Cad-cam) ile bilgisayar ortamına aktarılarak, gerekli hareket ettirme özellikleri taranır, buna göre hazırlanan plaklar sizlere 15 günlük kullanım amaçlı üretililmiş olur.

Her 15 günlük tedavi süreci boyunca doktorunuz bu tedavi yöntemini tekrar ettirir. Bu sayede dişlerin yamuk-çarpık tedavisi gözlemlenerek şekillendirilir.

Büyük avantajlara sahip olan ınvisalign tedavisi, öncelikle sizlerin diş teli tedavisinin verdiği nötr estetik görünümden uzaklaştırılıp, tamamen şeffaf ve naturel olarak diş yapınızın düzelmesini sağlayıcı olmasıdır.

Plaklar kolayca takılıp, çıkarılabilir özelliktedir. Bu sayede yeme içme fonksiyonlarınızı etkilemez. Dilediğiniz her an çıkarıp takabilirsiniz.

Bu plaklar yumuşak dokular ve metalsiz olması ile kullanıcıya hiçbir rahatsızlık yaratmaz. En büyük avantajlarından biriside budur. Hemen hemen her yaş grubuna uygulanabilen bu yöntem ile doktorunuz size uygun tedavi sürecini belirler.

Ayrıca günde 20 saat takılması gerekli bir işlemdir. Ve sadece yemek yerken çıkarılması doktorunuz tarafından önerilir. Normal ortodontik tedavi yöntemine göre daha kısa süre ile tedavi etme özelliğine sahip olan ınvisalign tedavi ile kusursuz dişlere sahip olabilirsiniz.

Invisalign tedaviye başlanmadan önce tüm dişlerin, çürüklerin ve gerekli tedavilerin yapılması gereklidir. Ayrıca takılıp çıkarılabilir olması nedeni ile plağınızı ılık suda temizleyebilirsiniz.
YORUM YAP

Yorumlarınız yönetici tarafından onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
YORUMLAR

Burak Atıcı

Merhaba, dişlerimde çapıklık mevcut. Bu tedavi yöntemi kesin olarak etki gösterir mi?

Burcu Kayahan

Merhaba, bu tedaviyi uygulatmak istiyorum. Kesin sonuç verir mi acaba?

Gamze Ulu

Merhaba, daha önce Vefa Diş Kliniğine muayene için gittim. Dişlerimde çarpıklık mevcuttu klinik personeli dahil olmak üzere bütün çalışanlar son derece güleryüzlü, nazik gitmek isteyen varsa veya aklında soruları olan varsa muhakak gitsinler. Yok böyle bir hizmet.